All Inclusive|Last Minute|Dovolená

Informace o Turecku s možností přidat odkaz - Turecko 2021 / 2022

Všeobecné informace o Turecku s možností přidat odkaz. Počasí, ceny v Turecku, informace o zájezdech a bezpečnost. Turecko 2021 / 2022.

Turecko - informace s možností přidat odkaz/url

Cestovní kanceláře

Seznam českých cestovních kanceláří a agentur pořádající zájezdy do Turecka především do destinací Alanya, Antalya, Belek, Bodrum, Egejská riviéra, Istanbul, Izmir, Kemer, Konakli, Side a Turecká riviéra naleznete na webu Cestovní kanceláře CK.
Pro slovenské cestovní kanceláře pořádající zájezdy do Turecka můžete využít zase seznam slovenských CA a CK.

Všeobecné informace

Všeobecné informace o Turecku jako jsou dějiny, geografie, obyvatelstvo, ekonomika, turistický ruch, kultura a další naleznete na Wikipedii.

Ceny v Turecku

Zajímají vás jak draho je ve Turecku? Zkuste specializovaný web Dovolená ceny, kde naleznete aktuální ceny potravin, oblečení, obuvi, ceny nápojů, dopravy, alkoholu a cigaret, ceny v restauracích a ceny dovolené v Turecku.

Dovolená a Last Minute zájezdy

Pro porovnání cen dovolené a Last Minute zájezdů do Turecka můžeme doporučit weby Last Minute Turecko a Turecko Last Minute.

Bezpečnost

Informace o aktuální bezpečnostní situaci v Turecku naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí České republiky (MZV).

Počasí ve Turecku

Jaké je aktuální počasí v Turecku se dozvíte na webu AccuWeather.com.

Informace o doméně 1turecko.cz

Informace o doméně 1turecko.cz a dalších doménách nejen o cestování naleznete v katalogu doménových jmen Jyn. Web jyn.cz obsahuje rozsáhlou databázi zajímavých českých domén.

Jak přidat odkaz

Víte o nějakých zajímavých stránkách o Turecku? Pošlete nám na ně prosím typ - přidat odkaz můžete zde. Zasílejte nám tipy pouze na relevantní webové stránky nebo konkrétní URL o Turecku. Pokud máte vlastní internetové stránky o Turecku, budeme rádi, pokud na nich uvedete odkaz na naše stránky nebo se můžeme případně také domluvit na výměně odkazů.

Dovolenou Turecko 2021/2022 si nejlépe vyberete pomocí nastavení podmínek ve žlutém vyhledávacím formuláři. Doporučujeme nevolit příliš podmínek najedou, protože se pak velmi omezuje výběr volných termínů ubytování v Turecku. Zkuste se omezit na maximálně tři nebo čtyři podmínky najednou. Pokud ale máte přibližnou představu kdy do Turecka vyjet (termínu odjezdu/odletu) a kdy se z do Turecka vrátit (termín návratu/příjezdu/příletu), zvolte si jednoduše volné termíny vaší dovolené v Turecku vybráním příslušného měsíce:

Pobyt v Turecku si můžete jednoduše vybrat také podle lokality:

Nevybrali jste si v Turecku z žádné lokality? Chcete zkusit dovolenou v jiné zemi? Co třeba vyzkoušet: Černá Hora - informace o dovolené, Česká republika - informace o dovolené, Dominikánská republika - informace o dovolené nebo například dovolenou Egypt - informace o dovolené? Další možností je třeba Francie - informace o dovolené.


Termíny dovolené můžete vybírat také podle jednotlivých sekcí níže. Oblíbené sekce jsou Last Minute, First Minute, roky 2021 a 2022 a sekce podle stravy rozdělené na All Inclusive, plnou penzi, polopenzi, luxusní Ultra All Inclusive nebo snídani. Další kritériem podle kterého si lépe vyberete vaší dovolenou v Turecku může být třeba doprava - ať už vlastním autem, busem nebo letecky. Cestování letadlem lze ještě lépe specifikovat výběrem příslušného letiště - odlety z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic, atd. Typ vašeho zájezdu lze zvolit pomocí příslušné sekce jako například: pouze pro seniory (pro seniory 50 resp. 55 plus), levné zájezdy, podle nejlepších recenzí atd. Svou rekreaci v Turecku si můžete dále přizpůsobit podle typu ubytovacího zařízení jako jsou hotely, bungalovy, penziony, mobilheimy, atd. Vybírat dovolenou v Turecku můžete také podle kvality: např Turecko levně nebo výběrem luxusní dovolené v luxusních rezortech jako luxusní hotely. Pokud necestujete sami nebo nehledáte ubytování v Turecku pro dva, využijte sekce pro rodiny - rodinná dovolená Turecko nebo sekci dovolená s dětmi.

Dovolená Turecko - informace

Turecko, které je spojnicí mezi Evropou a Asií, se v dnešní době počítá za jedno z nejoblíbenějších míst, kde strávit příjemné prázdniny, či zaslouženou dovolenou. Turecko je zhruba 10x větší než ČR. Jeho hlavním městem je Ankara. Dalším jeho významným městem a také největším je známé město Istanbul, kde naleznete velké množství významných historických památek. Úředním jazykem je turečtina, ale domluvíte se zde jak anglicky, tak německy.

Ceny v Turecku

Měnovou jednotkou je turecká lira, která se dělí na 100 kurušů. Peníze si můžete v Turecku vybrat z bankomatu, je jich všude dostatečné množství. Prodavači se ale také často spokojí s platbou v cizí měně (zejména s dolary, či eury). Směrem do vnitrozemí ceny klesají. Skvělé jídlo mají všude za průměrné ceny, všeobecně však platí, že mořské plody jsou dražší než maso. Pivo můžete v Turecku zakoupit celkem levně. Co se týká benzínu, jeho cena je poměrně dost vysoká, avšak veřejná doprava je cenově přijatelná. O cenách se můžete více dozvědět na webových stránkách Dovolenaceny.cz
Za suvenýr si pak můžete z Turecka dovést například krásný kobereček (platí, že čím hustěji je utkán, tím je dražší), či různé druhy čajů, koření a bylinek. Výhodně můžete také zakoupit různé imitace značkového oblečení či kožené zboží. Levně lze v Turecku také sehnat nejrůznější šperky ze zlata i stříbra. Pamatujte také, že součástí každého obchodu v Turecku je smlouvání.

Alternativy podobných zemi

Podobné země Turecku, jež jsou vhodné také ke strávení vaší dovolené, jsou například od něj nedaleko vzdálené Řecko a Bulharsko. Řecko, které leží na jihu Balkánského poloostrova a jehož hlavním městem jsou Athény, oplývá mnoha zajímavými místy k navštívení (vyhledávanými destinacemi jsou např.: Korfu, Kos, Kréta, Lefkada, či oblíbený Rhodos, Santoriny nebo Zakynthos). Bulharsko nabízí turistům nejen poměrně levné a kvalitní ubytování, ale také dlouhé písečné pláže. Milovníci památek také ocení zdejší malebná historická města. Nejvíce navštěvovanými destinacemi v Bulharsku jsou zejména letoviska v oblasti měst Varny a Burgasu. Také Albánie je čím dál tím více turisty vyhledávanou zemí. Na své si v Albánii přijdou nejen milovníci moře, horských túr, ale také procházek v krásné přírodě či po historických památkách.